kasza jaglana ze sliwkami

Obecnie skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy artykuły coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne artykuły. Z tego powodu coraz to częściej także szuka się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje na wskroś odsunięty od jadłospisu a produkty dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. W szeregu przypadków zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one równie wiele produktów odżywczych, jednak organizm po prostu znosi je o wiele przyzwoiciej. Znakomitym przykładem rzetelnego produkty jest kasza jaglana, jaka dawniej gościła na stołach bardzo wielokrotnie a teraz niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana przepisy dietetyczne

Na szczęście coraz to więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej właśnie kaszy. Czemu? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to pytanie jest niezwykle prosta – kasza jaglana to absolutnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bo są to niezwykle delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej aniżeli tradycyjną, popularną nam kaszę, bo nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga nieco więcej czasu jakkolwiek jest tego warte, bowiem wrażenia smakowe są ściśle mówiąc fajne. Z jakiego powodu jednakże musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma niezmiernie wiele przydatnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar lub trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie odpowiednim źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, jednakowoż nie wyłącznie, dostarcza albowiem też witaminy z grupy E, jakie niezmiernie poprawiają pamięć i koncentrację a również dużo cudownych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest wybitnie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To doskonały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza niesłychanie odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, dlatego nadaje się dla chorych oraz bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom trafny przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany skutkiem tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.