kuchnia włoska w Krakowie

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród szerokich wariantów, jakie daje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, kolorów oraz spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do makaronu. bianca Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, ravioli i liczne desery – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film