Optymistyczne nowości w stolicy małopolski

Pośród wielu miast w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze sztuki i akademickim, ale również na licznych innych obszarach. Staje się miastem przyjaznym do mieszkania. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.

Pozytywne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co niezłego załatwiono w trakcie ostatniego okresu? Ilość zmian i inwestycji jest duża. Mocno wsparły rząd w tej materii środki EU, z których Kraków niemało korzysta. Szybkie akcje w temacie pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska wzbogaciła się o kolejne drogi, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i kolejne obiekty użyteczności publicznej.

Szerokie innowacje są niewidoczne dla typowego Krakusa. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie istnieją. Zazwyczaj pomijamy nie związane z nami informacje. Przeciętnemu obywatelowi miasta zdaje się, że w mieście zbyt mało się wykonuje. Natomiast Kraków rozwija się w każdym kierunku. Zmiany w zakresie gospodarki odpadami, budowie i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, jakie pomagają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się też w zakresie możliwości rozrywkowych. Potencjał Krakowa rośnie dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. Te inwestycje zachęcają turystów do przyjazdu.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta projekty nie tyczą się jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale też są związane z całym województwem . W związku z tym lepiej nie utyskiwać tylko zauważyć zmiany w które obrósł Kraków. Majchrowski co zrobił . Następne miesiące – jeśli uda się utrzymania szybkości rozwoju – pozwolą miastu zostać prawdziwą metropolia.