Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite i nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w zasadzie smaczne i godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o innowacyjne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W najwyższym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też odszukać rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz optymalne polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.